Retro Music TV si vybrala pro celoplošnou distribuci DVB-T2 multiplex Radima Pařízka

Společnost Digital Broadcasting již program zařadila do své Přechodové sítě 13, kde je již v tuto chvíli šířeno sedmnáct stanic. Aktivní je již programový průvodce EPG i signalizace hybridního vysílání HbbTV – služby pro červené virtuální tlačítko.

Hudební stanice Retro Music TV bude dostupná prostřednictvím celoplošného multiplexu 24 společnosti Digital Broadcasting. Operátor dnes tento program zařadil do své Přechodové sítě 13, jejíž součástí jsou v tuto chvíli například programy Novy, televize Relax a Rebel nebo vybrané regionální programy. Tento multiplex tak v současné době obsahuje už sedmnáct kanálů. Součástí stanice je i programový průvodce EPG a signalizace pro HbbTV – služby spojené s virtuálním červeným tlačítkem.

Retro Music TV je v tuto chvíli k dispozici také v dalších multiplexech – Regionálních sítích 8 a 12 Českých Radiokomunikací a Regionální síti 4 operátora Prague Digital TV (kanál 46), která ji doposud zajišťovala nejen pokrytí hlavního města, ale i významné části středních Čech. Dá se předpokládat, že provozovatel programu nechá doběhnout distribuční smlouvu s těmito společnostmi, a pak distribuci ukončí. Toto šíření by pro něho znamenalo zbytečné náklady navíc.

Aktuální složení Přechodové sítě 13 (Praha)

Nova
Nova Cinema
Nova Action
Nova Gold
Nova 2
Prima Comedy Central
TV Zak
JTV – Jihočeská televize
JOJ Family
TV Rebel
TV Relax
V1
Retro Music TV
CS Mystery
ABC TV
Galerie
Klenot TV
autor: Lukáš Polák